16-го листопада 2023 року весь світ відзначав День філософії. Філософія є основою для більшості інших наук, надаючи їм наукову методологію. З цієї нагоди колектив кафедри філософії та дирекція Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики вирішили відзначити професійне свято та підкреслити його важливість для академічної спільноти. Організований спільно з Центром українсько-європейського наукового співробітництва науковий круглий стіл під назвою "АКТУАЛЬНИЙ ФІЛОСОФСЬКИЙ ДИСКУРС: ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ЗМІНИ В УМОВАХ ВІЙНИ" став ключовою подією у цей святковий день. Захід, проведений у змішаному форматі, об'єднав понад 60 учасників з України та Польщі, включаючи як відомих професорів, так і молодих вчених.  

            26 червня 2023 року кафедра філософії Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики провела ІІ Всеукраїнський Круглий стіл «Філософія економіки: актуальний дискурс в умовах війни». Захід організовано у площині міждисциплінарного філософського дискурсу з акцентом на соціально-практичній значущості даного дослідницького напряму для сучасної України.

       

     Шановні колеги! Нагадуємо, що 26 червня о 11.00 на кафедрі філософії, відбудеться ІІ Всеураїнський круглий стіл: "ФІЛОСОФІЯ ЕКОНОМІКИ: АКТУАЛЬНИЙ ДИСКУРС В УМОВАХ ВІЙНИ".  Захід проходитиме в режимі online. 

      Шановні колеги! Кафедра філософії науково-дослідного Інституту філософії та освітньої політики 23-24 травня 2023 року проводить ЧЕТВЕРТІ АКАДЕМІЧНІ ЧИТАННЯ, ПРИСВЯЧЕНІ ПАМ’ЯТІ ПРОФЕСОРА Г. І. ВОЛИНКИ «ФІЛОСОФІЯ, ОСВІТА, НАУКА: в глобальному вимірі соціально-турбулентного світу». До участі у читаннях запрошуємо науковців, науково-педагогічних працівників вітчизняних та зарубіжних вищих навчальних закладів/дослідницьких установ, аспірантів та здобувачів, студентів.

Напрями роботи читань:

  1. Сучасний філософський дискурс: виклики та необхідність ребрендингу.
  2. Філософська антропологія, соціальна філософія, філософія історії та футурологія глобалізованого суспільства.
  3. Інформаційне суспільство: нові реалії в освіті, етиці та управлінні з огляду на штучний інтелект.
  4. Нові шляхи та прикладні сфери епістемології та філософії науки.
  5. Культурна місія університету: ціннісні виміри академічної діяльності.
  6. Сучасні концепції філософії освіти: становлення та проблематика.
  7. Етика, естетика, філософія культури та мистецтва у контексті сучасних дискурсів.
  8. Культура діалогу: філософія і наука до, під час і після війни.

    Офіційні мови конференції: українська, англійська.

    Форма проведення читань: очна та дистанційна.

    Матеріали читань будуть видані окремим збірником в електронному форматі.

    З деталями міжнародної конференції можна ознайомитися в Інформаційному листі.

 

Шановні колеги! Кафедра філософії та Лабораторія філософсько-економічних досліджень Навчально-наукового Інституту філософії та освітньої політики запрошує науковців долучитися до роботи в ІІ Всеукраїнського міждисциплінарного круглого столу у галузі філософсько-економічних досліджень «ФІЛОСОФІЯ ЕКОНОМІКИ: АКТУАЛЬНИЙ ДИСКУРС В УМОВАХ ВІЙНИ», що відбудеться 20 червня 2023 року. З деталями роботи круглого столу можна ознайомитися в Інформаційному листі